Korpus

Homokmégy-Szentegyházpart lelőhelyen 2006-2007-ben tártuk föl a középkori Sármégy település templomának és temetőjének első ütemét. A templom és a falu közötti vizesárokból, szórványként került elő a Limoges-i korpusz, amit bronzból préseltek és aranyoztak.
A korpusz sérült, jobb karja hiányzik. Kezeit és keresztezett lábait három szögeccsel erősítették a keresztfához. Koronás fején az arc bekarcolt vonalakkal aprólékosan megformált, orra kidomborodik. Bajuszos, hosszú hajú, szakálla nincs. Mellét, bordáit, hosszú ágyékkötőjét aprólékosan kidolgozott bekarcolt vonalakkal jelölték, hasa kidomborodik.

Korpus, 12. század - Viski Károly Múzeum Kalocsa