Kétosztatú tál

A késő rézkorban Magyarország területe egyetlen nagy kulturális tömbhöz, a péceli (badeni) kultúrához tartozott. Budaörsön kb. 6,5 hektáros területen találtunk rézkori megtelepedésre utaló nyomokat. Egy kultikus gödörbe, zsugorított gyerekcsontváz mellé 16 db edényt helyeztek (három halomban, egymásba téve). Az edények között kétosztatú tálak, belül díszes nagy füles tálak, merítőedények találhatók.
E nagyméretű, kétosztatú tál, fényes felületű, feketés-szürke színű. Peremén és az osztófalon lévő két korongon bekarcolt díszítések.

kétosztatú tál, Kr. e. 3600-2800 - Ferenczy Múzeumi Centrum