Körmeneti kereszt

A középkor folyamán az egyházi kiemelkedő alkalmak elmaradhatatlan részét képezték az ünnepi vonulások, körmenetek. A körmeneteket tarthatták a templomon belül és kívül. Az útvonal tekintetében is változatosak voltak, a templom körül, a plébániakörzet körül, a települést megkerülve is tarthatták. Lehettek a körmenet során közbülső állomások, úgynevezett stációk is. Ezen a darabon Krisztus kinyújtott karjai kissé felfelé állnak, feje enyhén a jobb vállára hajlik. Derekán ágyékkendő, jobb lábfeje balra hajlítva.

körmeneti kereszt, 14. század - Laczkó Dezső Múzeum