Tanulás

Merüljünk el korokban, sorsokban, történetekben

A magyar nép eredete, honfoglalás

Honfoglaló őseinket bemutató válogatásunkban animációs filmek és interaktív játékok segítségével ismerhetjük meg a korabeli életmódot, viseleteket, harcmodort és fegyvereket. A fennmaradt női fejdíszek, tarsolylemezek és ékszerek bizonyítják, hogy milyen magas szinten művelték őseink az ötvösművészetet, míg a „Pénzek színes világa" sorozatból megtudhatjuk, milyen vert pénzeket ismerhettek a honfoglalók. A nagykörűi,…

Árpád-házi uralkodók kora

Tematikus válogatásunk bemutatja, miért vált jelentőssé az Árpád-ház uralkodása alatt az esztergomi vár, miről árulkodnak III. Béla és felesége csontjai, illetve Szent László arcrekonstrukciója, hogyan nézhetett ki az Aranybulla, és egy makett segítségével megismerhetjük egy Árpád-kori templom ostromát a tatárjárás alatt. A Magyar Nemzeti Múzeumban őrzött koronázási palást, Monomakhosz-korona és…

A Magyar Királyság a 14–15. században

Tematikus gyűjtésünkben a Magyar Királyságot, a jelentős közép-európai hatalmat mutatjuk be: az Anjou-házból származó Károly Róbertet és fiát, Nagy Lajost, a visegrádi királyi székhely első építtetőit; Luxemburgi Zsigmond magyar királyt és német-római császárt, a Sárkányrend alapítóját; a törökverő Hunyadi Jánost és fiát, a reneszánsz uralkodó Mátyás királyt, a budai vár…

Reformáció és a török hódoltság kora

Tematikus válogatásunk bemutatja, hogyan szakadt három részre Magyarország, és terjedt el a reformáció a Magyar Királyságban. Megismerhetjük I. Rákóczi György és felesége, Lorántffy Zsuzsanna életét a sárospataki várban, bepillantást nyerhetünk a hódoltsági területek mindennapjaiba a ma is álló törökfürdők épületein, illetve a janicsárok és a szpáhik felszerelésein keresztül. Az egri…

Rákóczi-szabadságharc

Online elérhető múzeumi tartalmakat bemutató gyűjtésünk a Rákóczi-szabadságharccal (1703–1711) és a fejedelem életével foglalkozik. II. Rákóczi Ferencet már megszületése előtt nagy tettekre szánták, mint azt a korabeli levelezésekből megtudhatjuk. Életét egy animációs filmben ismerhetjük meg, a szabadságharc eseményeit és szereplőit jelmezes film idézi meg, míg a korszak fontos műtárgyairól a…

Az újjáépítés kora Magyarországon

Gyűjtésünkben a Habsburg abszolutizmus korszakának műtárgyait, a keszthelyi Festecsics-kastély és a fertődi Esterházy-kastély pompás tereit, dísztárgyait és bútorait, Mária Terézia gyémántokkal díszített koronázási ruháját és utazóládáját bemutatva elevenedik meg a 18. századi Magyarország történelme és főúri ízlése. A Nádasdy-huszárezred tagjai és Fábry Mihály, a legszebb huszárezred parancsnoka a korszak hősei…

A reformkori Magyarország

Te boldogulnál a reformkorban? Gyűjteményünk segítségével tedd próbára tudásod, és szerezz új ismereteket az 19. század első felének mindennapjairól. Rengeteg változás történt akkoriban: az ipari forradalom vívmányai elterjedtek hazánkban, a nemesség mellett a polgári réteg is jelentős vagyonra tett szert. Ahogy a nagy reformországgyűléseken, úgy a szalonokban is parázs viták…

Forradalom és szabadságharc

Válogatásunkban az 1848–49-es forradalom és szabadságharc elevenedik meg interaktív online kiállítások tartalmain, a Néprajzi Múzeum tárgyain, a Hadtörténeti Múzeum kisfilmjein és a MuseuMap tematikus képgalériáin keresztül. Ismerd meg a korszakból fennmaradt relikviákat és a forradalmi időszak jeles alakjait! ONLINE OKTATÁST SEGÍTŐ TARTALMAK A TÖRTÉNELEM ÉRETTSÉGIHEZ "Pest város közönség nevében alolirottak…

A dualizmus kora Magyarországon I.

Válogatásunkban a levert szabadságharc utáni tűrés időszakát, a kiegyezést, majd az ambíciózus millenniumi rendezvényt a Nemzeti Múzeum tárgyai és applikációs játékai elevenítík fel. Az animációs filmből megtudhatjuk, hogy mi vezetett az 1904-es obstrukcióhoz. A korszak történelmi szereplőit és eseményeit - Ferenc Józsefet, Erzsébet királynőt, a Lánchíd alapkőletételét - korabeli fotók,…

RÓLUNK

A MuseuMap aggregációs szolgáltatásának kiterjesztése, ahol a műtárgyak történeteivel, virtuális kiállításokkal és térbeli tárgyrekonstrukciókkal a magyar kultúra kincsei elevenednek meg.

KAPCSOLAT

MNM OMMIK

1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.

ommik@mnm.hu

museumap@mnm.hu

LÉPJ KAPCSOLATBA VELÜNK!

Kiállítanál nálunk? Küldenél virtuális kiállítást? Írj nekünk, felvesszük veled a kapcsolatot.
Magyar Nemzeti Múzeum, Copyright © 2020, Minden jog fenntartva!
×